top of page

MOJA PRAKTYKA

ORAZ OPINIE

Pracuję terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi korzystając z holistycznego rozumienia człowieka, łącząc pracę z ciałem, umysłem i emocjami. Psychoterapię dzieci i młodzieży (od 0 r.ż do 21 r.ż)  prowadzę w nurcie psychodynamicznym, systemowym i poznawczo-behawioralnym. 
Pracuję również z rodzicami/opiekunami. Prowadzę warsztaty dla rodziców wspierające budowanie trwałych więzi z dzieckiem.
Prowadzę  warsztaty terapeutyczno – rozwojowe dla rodziców, których myślą przewodnią jest „szczęśliwy rodzic- szczęśliwe dziecko”. Dzieci uczą się głównie przez naśladowanie, więc podstawą wychowania jest dobrostan psychofizyczny rodzica.
Współpracuję ze stowarzyszeniami kobiecymi prowadząc autorskie warsztaty dla kobiet, również kobiet chorych onkologicznie.
Współpracuję z instytucjami wspierającymi świadomość ekologiczną, prowadząc warsztaty uczące uważności i integralności psyche i ciała.

Przez wiele lat pracy zdobyłam różnorodne narzędzia pracy z drugim człowiekiem opierające się na akademickiej, klinicznej wiedzy ale również na doświadczeniach płynących z pracy z energetyką człowieka. Na warsztatach grupowych korzystam z metod arteterapii/choreoterapii i  dramy.

Maleńki wycinek mojej pracy terapeutyczno-rozwojowej.

Zdjęcia wykorzystane w video pochodzą z projektów w których rodzice uczestników wyrazili zgodę na publikację.

PERŁY MOCY

PERŁY MOCY

Witaj,

W pracy z dziećmi, ale również i dorosłymi chętnie korzystam z metafor i wyobraźni.

Więc opowiem Ci historię o PERŁACH MOCY .

Perły mocy to coś co każdy w sobie ma, o czym być może zapomniał, albo nie wie o ich istnieniu.

Perły mocy to coś co sprawia, że czujesz spokój, radość, że wiesz , że życie ma sens.

Perły mocy to Twój skarb i tylko ty możesz wiedzieć jaka jest ich moc.

Jeśli szukasz pomocy, to najwyraźniej zapomniałeś, że również TY masz swoją moc, swoje unikalne talenty, że jesteś ważny!, że to kim jesteś, czym się zajmujesz jest ważne!.

Każdy człowiek jest ważny!, jest potrzebny! ma tu na Ziemi „robotę do zrobienia” . Z ewolucyjnego poziomu zrozumienia nic w przyrodzie co zbędne, nie istnieje. Więc jeżeli TY istniejesz – to ma to sens. Jesteś ważną częścią układanki zwanej – życiem.

Perły Mocy każdy musi odnaleźć w sobie sam, choć czasem potrzebujemy kogoś kto będzie nam towarzyszył w tej drodze do siebie. Jestem zaszczycona, jeśli mogę to być ja.

OPINIE I PODZIĘKOWANIA 

…Znam tylko kilka osób z taką energią i chęcią pomocy innym, szczególnie dzieciom.

Niezwykła osoba, pełna pasji oraz miłości do ludzi. ….

Bożena Jażdżyk

 Rodzic, AYAKO Japoński Masaż Twarz

Pani Monika jest człowiekiem pełnym pasji i niezwykłego daru budowania relacji z dziećmi i młodzieżą. Obserwowałam ścieżkę jej rozwoju od nauczyciela-pedagoga, terapeuty i psychoterapeuty. Zawsze z otwartym sercem i uśmiechem do tego w co się angażowała. Jej niezwykłe artystyczne talenty pozwalały w umiejętny sposób pomagać podopiecznym. Potrafi rozpalać serca dzieciaków rozbudzając w nich to co najlepsze.

Paulina Mochner

 Rodzic dwójki absolwentów

Fenomenem jest to, że pani Monika jest pełna miłości, i to co robi i co daje ludziom, jest pełne miłości, pokazuje swoje serce i pozwala czerpać z niego dobro.

M. Wiśniewska

Rodzic, pracownik Banku Pekao SA

….Pani Moniko, dziękujemy, za zaufanie, którym nas Pani darzyła…, za pani pozytywną energię, …dziękujemy za relację która od początku stała się czymś więcej niż relacją nauczyciel-uczeń. Dziękujemy , że nauczyła nas Pani, że „wiedza jest ważna, ale głowa to nie śmietnik, a mniej znaczy więcej….Dziękujemy za wsparcie w ciężkich chwilach i każde dobro słowo kierowane w naszą stronę….!

Kasia, Paweł, Darek, Julia

Podziękowanie za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, szczególnie za przygotowanie wspaniałego Happeningu „Stop uzależnieniom”. Pani trud i odpowiedzialność, które niezmiennie towarzyszą pracy z młodym człowiekiem zasługują na najwyższy szacunek i uznanie….

Leszek Trębski, Prezydent Miasta /2008 rok

W imieniu własnym i władz samorządowych pragnę podziękować za zaangażowanie w przygotowanie młodzieży w organizację części merytorycznej i artystycznej na temat „Skierniewice – moje miasto”

Ryszard Bogusz, prezydent miasta/2006 rok

…kochana pani Moniko, ..jest wiele rzeczy które powinna Pani usłyszeć…Najważniejsza z nich jest podziękowanie…Za to, że pokazała mi Pani, że osoba z dusza artystyczną, pełna pokładów energii może mieć poukładane życie…Dziękuję pani za to, kim pani pozwoliła mi się stać…..Uświadomiłam sobie, że oprócz dobra innych, ważne jest też moje dobro. …Przestałam udawać kogoś kim nie jestem, zaczęłam być sobą….Postanowiłam kształtować osobę, którą ja chcę być , a nie taką jaką chcieliby inni żebym była. Jeszcze raz dziękuję, zmieniła Pani moje życie…

Natalia, absolwentka

Podziękowanie dla pani Moniki Kwiecińskiej za opiekę i zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do konkursu filmowego zorganizowanego przez Zarząd GPW w Warszawie „Kopciuszek w XXI w”

Wisław Rozłucki, Prezes Zarządu GPW

W imieniu władz samorządowych dziękuję za zaangażowanie w pracę z młodzieżą w ramach projektu „Roku Polsko-niemieckiego 2005/2006 .

Ryszard Bogusz, prezydent miasta/2006 rok

bottom of page