top of page

CHOREOTERAPIA

PRACA Z CIAŁEM

Choreoterapia opiera się na wykorzystaniu ruchu jako procesu, który zwiększa fizyczną, psychiczną i duchową integrację. Amerykańskie Stowarzyszenie Terapii określa tę metodę, jako proces integracji sfery emocjonalnej, poznawczej, fizycznej i społecznej danej osoby. Bazuje ona na założeniu, że ruch osoby odzwierciedlają indywidualny sposób myślenia i przeżywania emocji.

 

Choreoterapia adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Znajduje zastosowanie w służbie zdrowia, edukacji, programach profilaktycznych i prewencyjnych. Stosuje się ją jako narzędzie rozwojowe i terapeutyczne.

 

Zajęcia z choreoterapii są dla każdego bez względu na jego sprawność ruchową.

Terapia, która integruje sferę ciała, umysłu i emocji staje się skuteczny.

W choreoterapii ważne jest doświadczenie i zrozumienie, że każde świadome poruszanie się wpływa na nowy sposób myślenia i może doprowadzić do trwałych pozytywnych zmian.

 

 

Wykorzystywane przeze mnie metody pracy:

 

  • Taniec

  • Improwizacja ruchowa

  • Tańce w kręgu

  • Oddech (m.in. technika Aleksandra)

  • Techniki DMT (Dance Movement Therapy)

  • Techniki odczuwania i relaksacji (m.in. trening Jacobsa, Schulza)

  • Rysunek

  • Techniki pracy ze świadomością ciała

  • Wizualizację, metaforę ruchową

_MG_9930_1_small.jpg

Ze względu na swoje terapeutyczne działanie zalecana jest dla osób: z zaburzeniami emocjonalnymi, z dolegliwościami fizycznymi,  w trudnościach społecznych i emocjonalnych związanych z niepełnosprawnością i chorobą , w traumach, przy problemach fizycznych, poznawczych i neurologicznych, oraz trudnościach psychospołecznych związanych z chorobami somatycznymi także chorobami nowotworowymi.

Wykorzystywana  jest w leczeniu: leków, depresji, problemów w relacjach rodzinnych, w przypadku nadużycia seksualnego i przemocy domowej.

 

Od wielu lat warsztaty tematyczne dla różnych grup wiekowych mające charakter rozwojowy, terapeutyczny lub profilaktyczny,

Współpracuję ze stowarzyszeniami, fundacjami , instytucjami budżetowymi na terenie całego województwa.

OPINIE KLIENTÓW

Chylę czoła przed Pani wiedzą, niezwykłym zaangażowaniem, które nie zawsze spotyka się na tego typu zajęciach….. W niezwykle umiejętny, delikatny sposób wydobyła Pani z uczestników głęboko skrywane emocje, które leżały gdzieś głęboko na dnie duszy… Niezwykłym przeżyciem było doświadczenie emocji własnych oraz ogrom pozytywnych wibracji, które wypełniały całą salę…

Małgorzata Koperwas

Liczne metody psychoterapii tańcem i ruchem, stosowane przez Monikę, ugruntowały moją wiedzę, którą mogę przekazywać na zajęciach choreoterapii swoim studentom i pracownikom w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Polecam wszystkim zainteresowanym fachowe i cudowne warsztaty, prowadzone przez Monikę.

Krystyna Kasperska , nauczyciel akademicki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

…Niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktu z uczestnikami oraz wydobywania najgłębiej skrywanych uczuć i emocji dała wszystkim niezwykłe poczucie szczęścia i radości. Pokazały, że aby odczuwać radość z ruchu oraz relaksować się przy muzyce nie potrzeba żadnych umiejętności tanecznych, a wystarczy „tylko” poddanie się słowom bardzo dobrze przygotowanej choreoterapeutki , muzyka, która pozwoliła na odkrycie pokładów pozytywnych emocji, które drzemią gdzieś na dnie duszy.

Gosia Koperwas

…Znakomite zajęcia dla ludzi w każdym wieku i nie tylko dla kobiet. Monika prowadzi zajęcia bardzo profesjonalnie z wielką miłością i zaangażowaniem. …Dzięki niej znakomita energia

Bożena Skrzypek

Polecam z całego serca warsztaty choreoterapii prowadzone przez Monikę. Miałam przyjemność zaprosić ją do tworzenia wspólnego kilku dniowego projektu dla dużej grupy kobiet. Warsztaty dotyczące energii kobiecej były niezwykłym balsamem dla duszy dla nas wszystkich. Tematyka poszczególnych zajęć, muzyka, dobór metod, prowadzenie – pełen profesjonalizm.

Anna Krasucka,

 Akademia Pięć Smaków

Monika jest doskonałym fachowcem oraz ciepłym, cudownym człowiekiem, pełnym empatii….uczestniczyłam w warsztatach choreoterapii zorganizowanych przez Monikę, która w sposób bardzo fachowy prowadziła pracę z ciałem, oddechem i energetyką. Atmosfera tych zajęć była cudowna….

Krystyna Kasperska

Pod wpływem warsztatów z choreoterapii „Cud harmonii, integracja ciało, umysł, emocje” pojawiły się emocje, uczucia o których wcześniej zapomniałam. To co pojawiło się u mnie podczas zajęć można porównać do uwolnienia , oczyszczenia. To widzenie siebie dużo głębiej…, to pozostanie w harmonii z samą sobą….Monika jest jak Anioł, dotyka każdego, a choreoterapia jest wspaniałym narzędziem w jej rękach

Monika Wiśniewska, doradca klienta Pekao SA , oddział w Skiernieiwcach

Zajęcia z Moniką były dla mnie zbawienne dla zdrowia. Czułam się lepiej, miałam lepszą kondycję, pomagały zwalczać stres lub jakieś napięcia. Najważniejsze dla nie jest to , że zaszczepiła we mnie konieczność dbania o siebie, obecnie nie wyobrażam sobie życia bez ruchu , ćwiczeń i sportu.

….Polecam!!!

Anna Dziąg

Jestem od 11 lat chory na stwardnienie rozsiane(SM). Stopień niepełnosprawności oceniany w skali EDSS to 5,5. Oznacza to, że mogę przejść dystans 400 m….Leki podawane przez lekarzy, nie poprawiły mojego stanu zdrowia…Zajęcia indywidualne z Moniką, opierające się o świadomość ciała…., w połączeniu z treningiem mentalnym, masażami…spowodowały, że po kilku miesiącach mogłem swobodnie chodzić po schodach…..Chodzę swobodnie nie 400 metrów ale 2000 m….Terapia z Moniką przyniosła wspaniałe efekty, które utrzymują się do nadal…..Jestem silny, otwarty, nie obawiam się nowych wyzwań. Stany lekowe, wcześniej wszechobecne poszły precz

Konrad Wiśniewski, radca prawny

bottom of page